Biegnę, bez barier, bez granic – TCS New York Marathon - Marcin Grabiński

Pokonywanie ludzkich słabości i ograniczeń, wynikających z choroby, zawsze budzi szacunek do osób, odnajdujących siłę i chęć do podjęcia nieraz wielkiego wysiłku, by realizować, mimo przeciwności, swoje marzenia.

 

Ecol, jako firma świadoma swej misji społecznej, angażuje się i obejmuje patronatem różnorakie inicjatywy społeczne. Obecnie mamy przyjemność wspierać Marcina Grabińskiego – maratończyka z dysfunkcją wzroku – w jego przygotowaniach do startu w TCS New York Marathon 2018.

 

Przygotowania odbywają się pod hasłem: „Biegnę, bez barier, bez granic – TCS New York Marathon”. Celem projektu jest pokazanie niepełnosprawnym, że mając pewne dysfunkcje – „bariery” – są w stanie przekroczyć próg własnych możliwości.

 

W przypadku Marcina Grabińskiego granicą możliwości nie jest już samo pokonanie maratonu, ale ukończenie go z rekordem życiowym oraz otrzymanie przepustki do udziału w paraolimpiadzie w Tokyo 2020. W osiągnięciu ambitnego celu pomaga Marcin Kęsy – partner biegowy, który będzie towarzyszem startowym podczas nowojorskiego biegu.

 

Zachęcamy do odwiedzenia strony Pana Marcina www.marcingrabinski.pl, gdzie można znaleźć historię jego zmagań oraz drogi do obecnej formy i sukcesów.