Często, dzięki wykonanej przez nasze laboratorium diagnostyce olejowej, Klient dowiaduje się o problemach lub usterkach swoich urządzeń

 

Ponad 250 tysięcy oznaczeń oraz nadzór diagnostyczny nad kondycją 30 tysięcy maszyn i urządzeń w zakładach energetycznych, petrochemicznych, produkcyjnych i rolniczych. Taką efektywnością może wykazać się Laboratorium Badawcze Analiz Olejowych Ecol.

 

Działanie laboratorium jest oparte o urządzenia oraz oprogramowanie będące absolutnym topem w dziedzinie analiz olejowych. Dodatkowo zespół świetnych laborantów i diagnostów gwarantuje Klientom Ecol fachową, profesjonalną i niezależną ocenę wyników badań.

 

– Kierujemy się filozofią, popartą wieloletnim doświadczeniem, że analizy laboratoryjne nie diagnozują tylko cieczy, ale kondycję techniczną całego urządzenia z którego pochodzą. Często dzięki wykonanym przez nas badaniom Klient dowiaduje się o problemach lub usterkach swoich urządzeń – zauważa Jakub Chłodek, Dyrektor Zakładu Diagnostyki Olejowej w Ecol Sp z o.o.

 

W swojej siedzibie w Rybniku firma realizuje badania olejów i smarów dla największych zakładów przemysłowych w Polsce i zagranicą. Oprócz analiz środków smarnych pochodzący m.in. z turbin (parowych, gazowych, wodnych), turbin wiatrowych, przekładni, układów hydraulicznych, pomp, sprężarek czy silników w ofercie laboratorium znajduje się diagnostyka olejów transformatorowych.

 

– Nasze badania płynów elektroizolacyjnych, to najnowocześniejszy, kompleksowy pakiet dostępny obecnie na światowym rynku – podkreśla Dyrektor Jakub Chłodek i dodaje: – Regularna diagnostyka transformatorów, jest jednym z czynników szacowania ryzyka przez ubezpieczycieli. Wprowadziliśmy tym samym w obszar działania laboratorium tak ważkie kwestie, jak bezpieczeństwo całych zakładów.

 

Laboratorium Ecol, oprócz stacjonarnej, „fizycznej” części, to również zaplecze programistyczno-wirtualne, wpisujące się w charakter Przemysłu 4.0. Klient otrzymuje pełen wgląd on-line w historię diagnostyczną próbki. Od momentu przyjęcia materiału badawczego, przez badania do opisów diagnostów. Wszystkie wyniki przeprowadzonych badań są dostępne całodobowo w trybie on-line, tuż po wprowadzeniu ich przez pracowników laboratorium. Pozwala to nie tylko na efektywną komunikację z Klientem, ale także na śledzenie bieżących trendów i podejmowanie decyzji na etapie mogącym uchronić zakład przed awarią lub nieplanowanym przestojem.

 

Dbając o dostarczanie najbardziej nowoczesnych rozwiązań Klientom Ecol, staramy się, aby nasze działania stały w zgodzie z dbałością o środowisko naturalne. Dlatego, rozbudowując i oddając do użytku nową halę badawczą, wykorzystaliśmy dostępne rozwiązania, by budynki były energooszczędne, a tym samym ekologiczne.

 

Laboratorium Badawcze Analiz Olejowych Ecol posiada akredytację nr AB 1564 wydaną przez Polskie Centrum Akredytacji. Akredytowane są oznaczenia jak również komentarze diagnostów zamieszczane w raportach z badań. Nasi klienci mają pewność diagnostyki wykonywanej zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17025.
Szczegółowy zakres usług dostępny pod adresem: analizyolejowe.pl