Twoja firma działa w sektorze przetwórstwa: tworzyw sztucznych, gumy, kauczuku lub odpadów?

Jesteś odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie parku maszynowego? Chciałbyś mieć pewność, że wtryskarki, wytłaczarki, maszyny pakujące, obrabiarki, szlifierki, tokarki, w Twoim zakładzie pracują niczym, nomen omen, dobrze naoliwiona maszyna?

Możemy Ci w tym pomóc!
Sprawdź rozwiązania Ecol, które codziennie wpływają na bezpieczne funkcjonowanie linii produkcyjnych.

Z czego korzystają nasi klienci?

 

Usługi diagnostyczne

Niezależne Laboratorium

Dysponujemy najnowocześniejszym, niezależnym, akredytowanym przez Polskie Centrum Akredytacji, Laboratorium Olejowym w Polsce, posiadającym wdrożony system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 17025.

 

Badania olejów

W naszym laboratorium badamy oleje, smary, paliwa, ciecze obróbcze i płyny eksploatacyjne, zarówno oparte o bazy mineralne jak i syntetyczne, w tym: oleje silnikowe, oleje przekładniowe, ciecze hydrauliczne, ciecze chłodzące, smary plastyczne, płyny elektroizolacyjne, a także paliwa.

 

Badania smarów – Grease Thief®

Od 2021 roku badania laboratoryjne smarów realizujemy w oparciu o najnowocześniejszą na świecie metodę badania smarów – Grease Thief®, która pozwalająca na badanie konsystencji smaru, stopnia zużycia, zanieczyszczenia, utleniania oraz zliczenia cząstek zużyciowych, na podstawie próbki o wadze zaledwie 1g.

analizyolejowe.pl

 

Dostawy środków smarnych dla przemysłu

Ecol od 1994 roku jest autoryzowanym branżowym dystrybutorem środków smarnych LOTOS Oil – wiodącego w Polsce producenta środków dla przemysłu.

Od 2017 roku Ecol jest także wyłącznym w Polsce dystrybutorem STRUB Swiss Tribology, niezależnego szwajcarskiego producenta środków smarnych i technicznych środków czyszczących, w tym wysoko wyspecjalizowanych produktów z grupy NSF H1.

Uzupełniająco oferujemy produkty innych znanych producentów jak Fuchs, Chevron, Shell, Mobil, Total, Addinol, Quaker i wielu innych. Dostarczamy środki smarne wraz z pełnym doradztwem i serwisem eksploatacyjnym.

 

smarowaniemaszyn.pl

 

 

Przemysłowy serwis olejowy

Nasze usługi świadczymy zarówno w systemie outsourcingu jako proces długoterminowy, realizowany na terenie obiektu odbiorcy jak i doraźne pojedyncze usługi pielęgnacji środków smarnych.

Doraźne usługi olejowo-smarownicze

  • dostawy środków smarnych i hydraulicznych,
  • wymiany olejów,
  • zbiórka i transport zużytych środków smarnych do instytucji utylizującej,
  • filtracja i odwadnianie olejów
  • czyszczenie układów olejowych i hydraulicznych,
  • napełnianie układów,
  • analizy olejowe.

 

Realizujemy wymiany olejów (przekładniowych oraz hydraulicznych) przy użyciu wyspecjalizowanego sprzętu, pozwalającego na zachowanie wysokiej klasy czystości.

Pomagamy zmniejszać koszty eksploatacji urządzeń poprzez kondycjonowanie środków smarnych.

 

Technologia anty-varnish

Nasi klienci korzystają także z alternatywnych technologii usuwania osadów starzeniowych oleju – szlamów i laków – dzięki opatentowanej technologii Solvancer® firmy Fluitec.

Ecol jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce firmy Fluitec, dostawcy technologii usuwania osadów lakierowych z olejów tzw. varnishy.

Rozwiązania Anty-Varnish firmy Fluitec to produkty całkowicie mieszalne z innymi środkami smarnymi i nie zakłócające ich działania, a wpływające jedynie na poprawę rozpuszczalności osadów lakierowych.

Porozmawiaj z naszymi ekspertami
Odpowiedzą na Twoje pytania, pomogą dobrać najlepsze rozwiązania. Podpowiedzą, w jaki sposób możesz zabezpieczyć swój park maszynowy przed awarią.

 

Tel: +48 32 739 63 48

Tel.: +48 32 450 31 52

Tel: +48 32 739 18 30

E-mail: laboratorium@ecol.com.pl
E-mail: ecol@ecol.com.pl