Na zaproszenie Ministerstwa Energii – Dep. Energii Jądrowej, przedstawiciele Spółki Ecol wzięli udział w Polish-US Nuclear Industry Forum, które odbyło się 18 listopada w Warszawie.
Po stronie polskiej spotkanie otworzył Pan Minister Piotr Naimski, a po stronie amerykańskiej Pani Ambasador US w Warszawie, Georgette Mosbacher.

 

Oprócz spotkań B2B firm polskich, świadczących usługi w obszarze energetyki jądrowej, z firmami amerykańskimi, w programie przewidziano panel prezentacyjny dla krajowych firm z potencjałem kooperacyjnym z rynkiem US. Mieliśmy przyjemność znaleźć się w tymże gronie i przedstawić prezentację pt.: „Services for Nuclear Power Plants”, w której prezes zarządu Wojciech Majka omówił nasze dotychczasowe realizacje na obiektach z obszaru energetyki jądrowej na świecie, m.in. na Ukrainie, w Rosji, Słowacji czy Czechach.

 

Miło nam również odnotować, że Ministerstwo Energii, w swej prezentacji, zakwalifikowała Ecol Sp. z o.o. do Top 10 firm polskich, serwisujących obiekty energetyki jądrowej z potencjałem do współpracy przy polskiej elektrowni atomowej.

 

Wydarzenie było współorganizowane przez Izbę Gospodarczą Energetyki i Ochrony Środowiska.