wizyta_mlodziez_02.2019_1wizyta_mlodziez_02.2019_2

Ecol przyłączył się do programu „Z matematyką na Ty. Edukacja matematyczno-przyrodnicza fundamentem rozwoju rybnickich szkół podstawowych”, realizowanego przez Miasto Rybnik i Szkoły Podstawowe w Rybniku. W ramach przedsięwzięcia przewidziano wizyty studyjne w firmach regionu, będące uzupełnieniem doradztwa zawodowego.

W styczniu nasza firma gościła dwie grupy uczniów klas VII i VIII. Młodzież mogła poznać profil działalności przedsiębiorstwa Ecol, które od ponad 27 lat dostarcza nowoczesne rozwiązania dla energetyki i przemysłu. Pracownicy spółki zaprezentowali, czym zajmują się poszczególne piony organizacyjne firmy. W ramach zwiedzania zakładu, odbyła się wycieczka do laboratorium, gdzie przeprowadzono mały eksperyment. Ponadto uczniowie mogli zobaczyć, jak funkcjonuje warsztat działów serwisu remontowego oraz smarowniczego. Dowiedzieli się również jakie kwalifikacje muszą posiadać pracownicy na poszczególnych stanowiskach.

 

Przyjęcie zaproszenia do współuczestniczenia w programie przez Ecol Sp. z o.o., jest realizacją założeń odpowiedzialności społecznej oraz świadomości, jak wielką wartością jest edukacja i rozwój zainteresowań u młodych ludzi. Jako firma mocno związana z regionem, mieliśmy również zaprezentować, że polska myśl techniczna i nasze produkty mogą skutecznie konkurować z produktami i firmami światowymi zarówno w kraju, jak i na rynkach europejskich.